Upravit stránku

Karolína Erbanová je česká rychlobruslařka specializující se na sprinterské tratě. Je bronzovou medailistkou ze Zimních olympijských her 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu, dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa, mistryní Evropy, několikanásobnou juniorskou mistryní světa a držitelkou jednoho juniorského světového rekordu. V letech 2011 a 2012 byla v české novinářské anketě Sportovec roku oceněna jako Junior roku.

 

Karolína Erbanová pochází z Vrchlabí v Krkonoších, od čtyř let lyžovala ve skiareálu ve Špindlerově Mlýně a od 10 let hrála závodně s chlapci hokej za Vrchlabí. Rychlobruslení se začala věnovat v roce 2006, kdy ji její hokejový trenér doporučil jako mladou naději Petru Novákovi, mimo jiné trenérovi Martiny Sáblíkové. Z jeho Novis Teamu odešla v roce 2014 do holandského týmu Continu v Heerenveenu v Nizozemí. Tentýž rok podepsala první smlouvu o spolupráci s pardubickou firmou ERA, která ji od té doby podporuje.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti