Upravit stránku

Největší počet návštěvníků jsme zaznamenali v neděli 11. srpna, kdy se v našem parku konal Gladiátor Race / Run – lehčí z obtížných běžeckých překážkových závodů. Na start se přihlásilo více než 600 dětí, což byla podle pořadatelů jedna z nejvyšších účastí v rámci celého roku, závodu dospělých se účastnilo kolem 1100 sportovců. Z parku Na Špici se běželo přes vodu na zámek a zpět do naší fanzóny v parku. Ten den se pak většina účastníků ještě rozmístila kolem našich sportovních stanovišť a park doslova praskal ve švech.

Od pondělí 12. do pátku 16. srpna patřil park hlavně příměstským táborů, kterých letos zavítalo na sportovní akci hned třicet, a to z celého Pardubického kraje. Každé odpoledne se park plnil na maximum v odpoledních hodinách, kdy přicházely převážně pardubické rodiny s dětmi. Fanzóna byla plná v úterý 13. srpna, když do Pardubic přijel zlatý olympijský medailista Lukáš Krpálek s celou rodinou. Vlnu pozitivní energie získal v rámci autogramiády od návštěvníků parku, kterým se skoro hodinu s úsměvem podepisoval na fotografie, čepice i knížky. Nadšeni z jeho přítomnosti v parku byli hlavně mladí judisté, kteří si na památku odnesli podepsané judistické pásky.

Dalším vrcholem v návštěvnosti byla sobota 17. srpna, kdy se v parku konal barevný běh. Oblíbená akce Barvám neutečeš přilákala na start více než dvojnásobné množství běžců než v loňském roce a pořadatelé dokonce museli uzavřít registrace. V sobotu n už také bylo jasné, že park bude úspěšnější než v minulých letech, protože už dopoledne došly barevné dřevěné medaile vyrobené pro rok 22019 a naše dobrovolnice na diplomech musely sáhnout do loňských medailových zásob.

Sportovní park Pardubice 2019 byl zkrátka úspěšný a jsme tomu rádi. Rok 2020 je rokem olympijským, avšak zatím nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, zda se Sportovní park ponese ve znamení pěti kruhů v témže termínu. Ve hře je licence Českého olympijského výboru, vhodnost termínu a nočních přenosů a potřeba uchránit si regionální vyznění naší sportovní akce. Rozhodnutí by mělo padnout na podzim a budeme všechny určitě informovat.  

Děkujeme všem za podporu a jsme rádi, že jste spolu s námi utužili sportovního ducha v sobě i v našich nejmenších.

Pavel Stara, manažer Sportovního parku Pardubice

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti