Upravit stránku

Sportovní park řečí čísel

Jedna z největších sportovní událost pro děti v České republice je úspěšně za námi! Sportovní park Pardubice rozhýbal na 9 dnů krajské město a v parku Na Špici bylo pořád plno. A jaká jsou čísla letošní sportovní akce? Na 20 sportovištích na řekách i v parku se představilo více než 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí, na akci se spolu s týmem podílelo 60 dobrovolníků, přijely k nám tři desítky sportovních táborů z celého kraje, nabídli jsme 16 přednášek a autogramiád, rozdali jsme 6 000 medailí a drželi palce 5 000 běžců v rámci hromadných běh.

Gladiator Race opět v Pardubicích

Před rokem se v rámci Sportovního parku v Pardubicích uskutečnil i závod GLADIATOR RACE / RUN Pardubice. Zúčastnilo se ho tehdy 920 dospělých závodníků a 420 dětí. Prvotní obavy z velkého provozu na Sportovním parku v kombinaci s velkou sportovní akcí se rozplynuly a ihned po skončení prvního ročníku bylo jasné, že příští rok se bude akce opakovat. Nadšení byli nejen organizátoři Sportovního parku a GLADIATOR RACE, ale hlavně závodníci i diváci, kteří přišli. Letos už je nad slunce jasné, že počty závodníků budou ještě vyšší.

Pardubice - srdeční záležitost!

Město, ve kterém sport a kulturu pojí vzájemnost a přátelství – to jsou Pardubice. Sportovní park se na soutoku dvou řek zabydlel v roce 2017. Tehdy přesně po roce vystřídal Olympijský park Pardubice, který měl nebývalý ohlas. A tak se Pardubice rozhodly nesportovat jen v olympijských ročnících. Dobře jim tak.

Science point

Univerzita Pardubice obohatí program Sportovního parku speciálním populárně-naučným programem s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi na stanovišti s názvem SCIENCE POINT.

Gladiátor

Seriál běžeckých překážkových závodů GLADIATOR RACE. Opravdu drsný závod pro každého, kdo si chce sáhnout na dno a poznat své já! Závod typu RUN (lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost) zasazený do klidové zóny malebného města Pardubice s krásným běžeckým úsekem kolem zámku se startem v parku Na Špici. Vyzkoušejte si překážkový běh!

Veslování v parku Na Špici

V tomto roce jsme si pro vás připravili speciální stanoviště s názvem ENIGOO point, kde můžete vyhrát zajímavé ceny. Soutěžit může každý majitel hrací karty, stačí se jen registrovat pro toto stanoviště v odrážce „ENIGOO point“, kde vyplníte přezdívku a telefonní číslo.

Už máte svou hrací kartu?

Hrací kartu za 80 korun je možné sehnat v Turistickém informačním centru Pardubice u Zelené brány, během konání akce (ve dnech od 10. do 18. srpna.) také na infopointu přímo v parku Na Špici. Děti, které navštěvují městem zřizované mateřinky a základní školy, dostaly možnost zakoupit si karty ke sportování za zvýhodněnou cenu 30 korun. A nabídku všechny školy využily – pořadatelé předali do školských zařízení 5 000 karet! 

Zažij město

Služby města Pardubic a.s. jsou již po čtvrté součástí Sportovního parku Pardubice. Na zajímavý program pro celou rodinu se můžete těšit v sobotu 10. 8. od 9,00 do 18,00 v Parku Na Špici. Budeme soutěžit, bavit se a vrátíme se v čase zpět… na soutěžící v retro disciplínách čekají zajímavé ceny! A těšte se na skvělou kapelu Mixle v Piksle.

Barevný běh Barvám Neutečeš opět ve Sportovním parku Pardubice!

Po úspěšném minulém roce, kde se Barvám Neutečeš objevily poprvé v Pardubicích, se s velkým nadšením do města perníku opět vrací a  to v sobotu 17.8.2019. Těšit se můžete na 5 barevných zón, 5 km běhu a spoustu barevné zábavy. Nebude chybět ani hromadný výhoz barev, tombola nebo bohatý doprovodný program. Během v Pardubicích zakončí akce Barvám Neutečeš již 6. ročník, který rozhodně nebude poslední! 

Nahoru