Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Sportovní park Pardubice 2021 je tu co nevidět!

13.7.2021

Už ladíte svaly a sportovní kondičku? To je moc dobře! Od 7. do 15. srpna se uskuteční pátý ročník oblíbené akce Sportovní park Pardubice, kde nesmíte chybět vy, natož vaše děti. Krásné prostředí na soutoku dvou řek a sportování všeho druhu jsou předpokladem příjemně strávených srpnových dní pro dětské i dospělé návštěvníky.

Sportovní park Pardubice je jednou z nejnavštěvovanějších akcí v Pardubicích a už pátým rokem nabízí návštěvníkům opravdu nabitý program, který svou atraktivitou láká rodiče i jejich děti z širokého okolí. Mohou si zde vyzkoušet velké množství sportů, objevit svůj skrytý talent a najít si ten sport, který je baví. Ukotvuje se zde jejich zájem o sport, a to je cílem pořadatelského týmu.

Organizátoři využijí celou plochu parku Na Špici včetně nového workoutového hřiště. Těšte se na šest desítek klubů, které se během devíti dnů vystřídají na stanovištích umístěných po celém parku. Sportovní trenéři pak vám a hlavně vašim dětem řeknou, proč je právě ten jejich sport nejlepší a že ho musíte zkusit. A věřte, že nebudete vědět, co vás vlastně baví nejvíc.

Akci 7. srpna opět zahájí jedni ze dvou generálních partnerů, společnost Služby města Pardubic, s programem plným zábavy i poučení s názvem Zažij město. O den později se parkem proženou gladiátoři. Závěrečný víkend bude patřit oblíbenému běhu Barvám neutečeš. Letos se sportovní park opět spojí s pardubickým zámkem, kde bude jedno z pevných sportovních stanovišť. Kromě sportu se na krásně zrekonstruovaný zámek přesunou i přednášky. Novinkou letošního ročníku budou závody koloběžek a také prezentace hasičského sportu. 

Hrací karty lze koupit již nyní v pardubickém infocentru pod Zelenou bránou za 90 korun, v době konání akce pak na místě, tedy na pokladně v parku Na Špici za 90 korun (pozn. na této pokladně je možné také vyzvedávat rezervované karty pro děti z pardubických základních škol a také pro příměstské tábory)

Přijďte, přijeďte nebo přiběhněte všichni, užijeme si to! Těšíme se na vás!

Akce v rámci Sportovního parku Pardubice 2021

Zažij město
Služby města Pardubic, naši skvělí parťáci, s námi každoročně startují naši srpnovou sportovní akci. Na své si přijdou samozřejmě děti, ale i dospělí. Už v sobotu 7. srpna.

Gladiátor RUN
Seriál běžeckých překážkových závodů GLADIATOR RACE. Opravdu drsný závod pro každého, kdo si chce sáhnout na dno a poznat své já! Závod typu RUN (lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost) zasazený do klidové zóny malebného města Pardubice s krásným běžeckým úsekem kolem zámku se startem v parku Na Špici. Vyzkoušejte si překážkový běh! Letos už v neděli 8. srpna!

Den s Městskou policií
Každoročně naši strážníci v parku ukazují, že to jsou chlapi a holky do nepohody a že se ničeho nebojí a pomáhají. Letos si pro vás připravili celodenní zábavu v našem parku, a to v úterý 10. srpna. Čeká vás ukázka výcviku služebních psů i služebních koní – a to je veliká paráda! Po celý den pak můžete plnit úkoly na téma bezpečné chování a vyrábět placky dle vlastního návrhu.   

Charitativní běh FOXCONN RUN
V rámci Sportovního parku Pardubice bude uspořádán druhý ročník charitativního běhu Foxconn RUN 2021 na šest kilometrů. Připravená trať bude vhodná pro běžce všech kategorií. Výtěžek letošního ročníku ze startovného udělá radost třináctiletému Míšovi, který je zapálený do hokeje, ale vzhledem ke svému handicapu jej doposud nemohl hrát. Díky vám se to však brzy změní! A Míša bude moci vyjet na ledovou plochu s novými saněmi pro sledge hokej s týmem pardubických Mustangů. Tak tedy 11. srpna v 16 hodin na startu ve Sportovním parku!

Barvám letos neutečete!
S velkým nadšením oznamujeme, že do města perníku se po roční odmlce opět vrací běh barvám neutečeš, a to v sobotu 14. srpna. Těšit se můžete na 5 barevných zón, 5 km běhu a spoustu barevné zábavy. Nebude chybět ani hromadný výhoz barev, tombola nebo bohatý doprovodný program.

Závod pro dobrou věc Cooloběžka CUP má letos pardubickou premiéru
Cooloběžka Cup se poprvé uskuteční v Pardubicích! Koloběžkový závod se uskuteční v krásném prostředí parku Na špici a bude finálovým projektem Sportovního Parku Pardubice. Čeká na vás nabitý program plný závodění, zábavy a nových zážitků pro celou rodinu, a pro registrované závodníky je připraven startovní balíček. Výtěžek z celé akce věnován dětem, které i přes nepřízeň osudu nezanevřeli na aktivní přístup k životu. Letošní výnos bude věnován organizacím Černí koně, jejímž cílem je mj. integrovat tělesně postižené děti do společnosti. 

Po celou dobu je naším partnerem Univerzita Pardubice na stanovišti s názvem Science Point
Od 7. 8 do 15. 8. se na populárně-naučném zážitkovém stanovišti budou střídat a návštěvníkům se věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou, přiblíží zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných ukázek, kvízů a demonstrací z nejrůznějších oborů. Na univerzitním stanovišti budou mít možnost, kromě ukázek nejrůznějších jevů, vyzkoušet i pohybové aktivity. Přijít pohrát si s vědou mohou mladí i starší.

Skvělé přednášky na Zámku Pardubice
Východočeské muzeum – Zámek Pardubice je opětovně naším milým partnerem a po dvouleté rekonstrukci nám nabídl jejich prostory pro zajímavé přednášky i jedno pevné stanoviště, které nesmíte minout! Přednášky ještě ladíme, prosíme o strpení, ale budou stát za to – každý všední den, tedy od 9. do 13. srpna na zámku.

Pardubice - srdeční záležitost!
Město, ve kterém sport a kulturu pojí vzájemnost a přátelství – to jsou Pardubice. Sportovní park se na soutoku dvou řek zabydlel v roce 2017. Tehdy přesně po roce vystřídal Olympijský park Pardubice, který měl nebývalý ohlas. A tak se Pardubice rozhodly nesportovat jen v olympijských ročnících. Dobře jim tak.

Pardubice však nelákají jen na sportovní výkony. Za návštěvu stojí jak jejich historické centrum, tak blízké okolí. Staré město – historický střed Pardubic – je tvořeno malebným Pernštýnským náměstím, ze kterého se tzv. zámeckou cestou dostanete přes Příhrádek na zámek. Ten spolu s Východočeským muzeem a Východočeskou galerií, které sídlí na zámeckém nádvoří, prochází letos a napřesrok významnými změnami v podobě rekonstrukce a budování nových expozic. Navzdory stavebním úpravám však všechny tyto instituce zůstávají otevřené a nabízí mnoho alternativních a lákavých variant, jak s nimi trávit volný čas, a to jak pro děti, tak pro dospělé.

Zámecké hradby jsou obklopeny nedávno zrekonstruovaným parkem Tyršovy sady. Několik set metrů dlouhá promenáda je lemována zelení z jedné strany, dětských hřištěm zhotoveným z přírodních prvků a zapadajícím tak do koloritu celých sadů ze strany druhé. Pokud promenádou půjdete z parku Na Špici směrem do centra, nemůžete minout květinovou kavárnu, která láká k posezení stejně tak jako množství kaváren a restaurací se zahrádkami na nedaleké třídě Míru. Rovněž před nedávnem zrekonstruovaná pěší zóna se oproti minulým letům proměnila k nepoznání.

Osobitou stavbou Pardubic je bezesporu Zelená brána se zhruba 60 metrů vysokou věží, ze které se naskýtá krásný pohled na Pardubice a okolí. Při výstupu na vyhlídku nelze minout historické expozice určené především dětem nazvané Kronika města Pardubic. V blízkém okolí Pardubic se nachází Kunětická hora, charakteristická dominanta východočeského Polabí, nabízející tři prohlídkové okruhy. Vede k ní podél řeky Labe upravená stezka, lákající k projížďce na kole, koloběžce či bruslích. Stejně tak se můžete vydat do nedalekých Lázní Bohdaneč a projít se naučnou stezkou Bohdanečský rybník.  Nedaleko je to z Pardubic i do hřebčínů v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech, které jsou domovem starokladrubských běloušů a vraníků. Město Pardubice i jeho o okolí nabízí návštěvníkům bezpočet kulturních i sportovních využití.

A co je důležité – vše ruku v ruce a na dosah!