Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Sportovní park nadchl návštěvníky i pořadatele

16.8.2021

Devět sportovních dnů na soutoku Labe a Chrudimky je za námi - Sportovní park Pardubice 2021 skončil včera odpoledne. Navštívily jej desetitisíce návštěvníků a z atmosféry v parku bylo zřejmé, že si to u nás návštěvníci užili. „Už v sobotu 7. srpna se park zaplnil lidmi hned po otevření, bylo znát, že se lidé na naši akci těšili. První den, sobota 7. srpna tradičně patřila našemu hlavnímu partnerovi Službám města Pardubic a jejich akci Zažij město. Hned druhý den se parkem prohnali gladiátoři a pořadatelé tohoto náročného běhu napočítali letos rekordní účast, a to 1500 běžců. První víkend tedy naprosto předčil všechna očekávání,“ uvedl manažer akce Pavel Stara.

Plno na stanovištích ale bylo i v pondělí, kdy do parku dorazily v hojném množství příměstské tábory z Pardubic i okolí. „Jsme si vědomi, že kromě hladu po akcích pro děti i celé rodiny a touze sportovat sehrálo roli i skvělé počasí, za tento podstatný faktor pro návštěvnost jsme samozřejmě vděčni a děkujeme tam nahoru,“ řekl dále Pavel Stara.

Plný park dětí byl také v úterý, které patřilo Městské policii Pardubice a ukázkám výcviku služebních koní a psů. Středa se nesla ve znamení běhu pro dobrou věc a účastníci druhého ročníku charitativního běhu generálního partnera Sportovního parku Pardubice Foxconn RUN podpořili 50 000 korunami handicapovaného Míšu, který se tak dočká vysněných nových sání na sledgehokej. „Menší pokles návštěvnosti ve Sportovním parku Pardubice byl pouze v pátek, kdy bylo skutečně tropické horko, v sobotu už u nás ale bylo zase rušno, když k nám od rána mířili běžci na běh plný barev. A i pořadatelé šestikilometrového běhu Barvám neutečeš byli nadšeni z velmi vysoké účasti v závodu, na který se zaregistrovalo 1200 běžců. Závěr akce patřil premiéře charitativního Cooloběžka Cupu a na soutoku se proháněli sportovci na koloběžkách,“ jmenuje manažer Stara.

Od druhé poloviny týdne už náš tým přemýšlel nad změnami i zlepšeními a plánoval možné novinky na příští srpnové sportování na soutoku, a tak věříme, že budeme dobře připraveni i na Sportovní park Pardubice 2022, na který se už teď těšíme.
- Pavel Stara

Sportovní park vzdal hold také pardubickým olympionikům – plavci Honzovi Čejkovi, který startoval Gladiator race, běžkyni Ladě Vondrové, která předávala medaile účastníkům charitativního běhu Foxconn RUN, i rychlochodci Lukáši Gdulovi, který zahajoval běh Barvám neutečeš. „Uteklo to doslova jako voda. Chtěl bych poděkovat našemu týmu i sportovním klubům, které jely vedro nevedro naplno, a samozřejmě našim dobrovolníkům, před kterými je třeba letos zase smeknout klobouk! Děkujeme i našim partnerům, kteří sami vymýšleli pěkné aktivace pro celé rodiny. Od druhé poloviny týdne už náš tým přemýšlel nad změnami i zlepšeními a plánoval možné novinky na příští srpnové sportování na soutoku, a tak věříme, že budeme dobře připraveni i na Sportovní park Pardubice 2022, na který se už teď těšíme,“ uzavřel s úsměvem Pavel Stara.