Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

O parku

26.7.2020

Sportovní park Pardubice opět nabídne devět dní plných aktivního pohybu. V parku Na Špici se na 17 stanovištích vystřídá padesátka sportovních klubů, děti tedy budou mít znovu skvělou příležitost vyzkoušet si sporty všeho druhu. Díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín - za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. Karta je v prodeji v pardubickém infocentru za 80 korun, zakoupíte ji také na místě přímo na našich pokladnách po celých 9 dnů, co se Na Špici bude sportovat. Vstup do parku je samozřejmě zdarma. Ve výrobě jsou tisíce diplomů a medailí a věříme, že je všechny malým sportovcům rozdáme!

„Na druhý srpnový týden v roce se náš tým těší prakticky po skončení každého ročníku sportovního parku. Letos v březnu jsme s velkým napětím očekávali, jak se situace kolem korona viru budu vyvíjet, navrhli spoustu variant a odmítli si připustit, že by se akce nekonala - i když jednu dobu to i v případě našeho sportovního parku vypadalo. Na přelomu května a června, když se postupně začalo s uvolňováním opatření, jsme byli připraveni na všechny varianty. Institucionální partneři, tedy město Pardubice a Pardubický kraj, nás podrželi a za to jim velmi děkujeme,“ uvedl Pavel Stara.

Akce by se ale nekonala ani bez dalších partnerů – firem v kraji, které věří smyslu našeho sportovního parku, tedy najít a ukotvit v dětech vztah ke sportu jako k neodmyslitelné součásti života každého z nás.

Sportovní park patří do rodiny Pardubických tahounů a posiluje tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem, které patří mezi „rodinné stříbro“ města Pardubic. Navazuje na projekt z roku 2016 s názvem Olympijský park Pardubice, který během 17 dní navštívilo více než 350 tisíc návštěvníků.