Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Žáci si mohou objednat hrací karty

4.6.2020

Pořadatelé oblíbené srpnové akce Sportovní park Pardubice přišli s novou možností objednání dotované hrací karty pro děti ze základních a mateřských škol ve městě. Rodiče si mohou po celý červen objednat až čtyři dotované hrací karty, díky nimž mohou děti sportovat celých devět dnů na 17 stanovištích ve Sportovním parku Pardubice 2020, přes jednoduchý formulář po internetu.

„Stále doznívá omezený stav v souvislosti s koronavirovou pandemií, zvolili jsme tedy možnost objednání po internetu. Vzhledem k podmínkám ve školách, kdy se výuky neúčastní všechny děti a nedoporučuje se manipulovat s hotovostí, přicházíme jako pořadatelé s možností nákupu dotovaných karet přes jednoduchý formulář. Objednávka se pak jen vytiskne nebo uloží do mobilu a v době konání naší sportovní akce zaplatí na pokladnách v parku,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara. „Karty objednáte kliknutím na odkaz hracikarta.cz/rezervace, vyplníte jméno a příjmení žáka a e-mailovou adresu dítěte, případně rodičů, zadáte počet objednávaných hracích karet a uvedete název školy či školky. Do půl minuty jsou karty objednané a potvrzení poslané na uvedený e-mail,“ popsal postup druhý z manažerů projektu Petr Mazánek.

Vloni pořadatelé předali do škol a školek více než 5 000 městem dotovaných karet. „Podmínky pro jejich nákup zůstávají stejné jako v předchozích letech – nabídka platí pro všechny námi zřizovaná školská zařízení a každé dítě a zaměstnanec mateřinky či základní školy má nárok na čtyři dotované karty za zvýhodněnou cenu 30 korun oproti běžné ceně 80 korun,“ doplnil náměstek Jakub Rychtecký, v jehož gesci je mj. sport.

Sportovní park Pardubice nabídne svým návštěvníkům skvělé sportovní vyžití a díky hrací kartě se budou její držitelé moci do různých sportovních disciplín aktivně zapojit. Hrací karta je časově neomezená a její součástí je unikátní číselný kód pro přehled návštěvnosti, klíčenka i mapa areálu parku. Na mapě jsou vyznačena stálá i dočasná stanoviště prezentovaných sportů. Díky QR kódu pak mají pořadatelé neustálý přehled o aktuální návštěvnosti. Vstup do parku je zcela zdarma.

Jak to tedy se sportovním parkem letos bude? „Náš projekt se na více než tři měsíce zcela zastavil, ale všichni v týmu jsme věřili, že koronavirová epidemie letošní sportovní akci nezastaví úplně. Byli jsme v přípravách poměrně daleko, a tak nyní, kdy se opatření rozvolňují, park přizpůsobujeme podmínkám hygieniků,“ shrnul dění posledního čtvrtroku manažer Pavel Stara. „Pracujeme na rozmístění stanovišť, nabrali jsme dobrovolníky a ladíme podrobnosti v programu, ale vše zveřejníme po definitivním rozhodnutí města a kraje coby institucionálních partnerů projektu a hlavně po schůzce s hygienikem počátkem června. Jsme připraveni respektovat všechna nařízení vlády a věříme, že s drobnými úpravami budeme moci projekt realizovat v termínu od 8. do 16. srpna v parku Na Špici. Stále zůstává základní myšlenka – přivést děti ke sportu a naučit je vnímat sport či pohyb jako nedílnou součást svých životů,“ dodal Pavel Stara.

Projekt Sportovní park Pardubice navazuje na úspěšný projekt z roku 2016 s názvem Olympijský park Pardubice, který během 17 dní navštívilo více než 350 tis. návštěvníků. Zachování kontinuity tohoto úspěšného projektu i v letech neolympijských, bylo hlavním motivem pro uspořádání Sportovního parku Pardubice 2017 ve spolupráci se sportovními oddíly a kluby. Úspěšně se navazovalo také v dalších letech a letošní rok nebude ani přes aktuální náročnou situaci výjimkou.