Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

V sobotu začínáme! Bezpečnost na prvním místě

5.8.2021

Už v sobotu 7. srpna ráno rozhýbeme Pardubice! Sportovní park Pardubice, jedna z nejnavštěvovanějších akcí v Pardubicích, nabídne už popáté návštěvníkům nabitý program, který svou atraktivitou láká rodiče i jejich děti z širokého okolí. Mohou si zde vyzkoušet velké množství sportů, objevit svůj skrytý talent a najít si ten sport, který je baví. Ukotvuje se zde jejich zájem o sport, a to je cílem pořadatelského týmu. Máme pro vás tisíce diplomů a medailí a věříme, že je všechny malým sportovcům rozdáme!

Gladiátory odstartuje pardubický olympionik Honza Čejka!

Organizátoři využijí celou plochu parku Na Špici včetně nového workoutového hřiště. Těšte se na šest desítek klubů, které se během devíti dnů vystřídají na stanovištích umístěných po celém parku. Akci 7. srpna opět zahájí jedni ze dvou generálních partnerů, společnost Služby města Pardubic, s programem plným zábavy i poučení s názvem Zažij město. O den později se parkem proženou gladiátoři a krátce před hlavního závodem přijde návštěvníky pozdravit nejmladší účastník olympiády v Tokiu z českých plavců Jan Čejka, který závod odstartuje.

Po celou dobu je naším partnerem Univerzita Pardubice na populárně-naučném zážitkovém stanovišti s názvem Science Point, návštěvníkům se budou věnovat vědci i vysokoškoláci z Univerzity Pardubice a provedou je světem moderní vědy hravou a zážitkovou formou. Letos se sportovní park opět spojí s pardubickým zámkem, kde bude jedno z pevných sportovních stanovišť. Kromě sportu se na krásně zrekonstruovaný zámek přesunou na každý všední den také přednášky. Letos se těšte také na hasiče, kteří s námi budou po celých 9 dnů. A opět nechybí ani free style zóna!

Úterý 10. srpna bude patřit našim strážníkům a spolu s nimi přijdou služební psi a koně. Ve středu 11. srpna se poběží charitativní běh našeho generálního partnera společnosti Foxconn s názvem FOXCONN RUN a výtěžek ze startovného udělá radost třináctiletému Míšovi, který je zapálený do hokeje, ale vzhledem ke svému handicapu jej doposud nemohl hrát. Závěrečný víkend bude patřit oblíbenému běhu Barvám neutečeš. Novinkou letošního ročníku bude prezentace hasičského sportu a také závody koloběžek - Cooloběžka Cup bude finálovým projektem Sportovního Parku Pardubice a výtěžek z celé akce bude věnován dětem, které i přes nepřízeň osudu nezanevřeli na aktivní přístup k životu. Letošní výnos bude věnován organizacím Černí koně, jejímž cílem je mj. integrovat tělesně postižené děti do společnosti.  

Hrací karty lze koupit v pardubickém infocentru pod Zelenou bránou a na pardubické prodejně našeho partnera Decathlon, v době konání akce pak na pokladně v parku Na Špici za 90 korun.

Přednášky na Zámku Pardubice (18:30, zdarma)

9. 8. - Mindfulness - Všímavost v mezilidských vztazích, Robert Kučera

10. 8. - Jak na posilování odolnosti, Helena Wiesenbergová

11. 8. - Zásah v Bejrútu a výcvik hasičských psů, David Hynek

12. 8. - Komentovaná prohlídka výstavy Nížina, Radek Kalhous

13.8. - Proč by dospělí měli napodobovat děti?, Jaroslav Salva

Dodržujeme hygienická pravidla

Všichni členové projektového týmu, dobrovolníci i sportovní kluby jsou povinni se prokázat v tištěné či elektronické formě platnými testy, oficiálním potvrzením o očkování nebo oficiálním platným dokladem o prodělání nemoci covid 19. „Rozhodli jsme se nepodcenit přípravu naší sportovní akce v žádném směru a dodržování hygienických opatření patří k prioritám tohoto projektu. Podmínku být v pořádku a mít to černé na bílém mají všichni členové našeho týmu, dobrovolníci i sportovní kluby. Abychom předešli případným nepříjemnostem s neplatnými testy, rozhodli jsme se letos upravit rozpočet naší akce a investovat do testovacího stanu pro dobrovolníky, kluby i veřejnost – testovat se mohou ve vyhrazených hodinách u nás v parku Na Špici u žluté loděnice dle stejných podmínek jako jinde dle pravidel zdravotních pojišťoven, tedy 1x za 7 dnů zdarma, po vyčerpání za poplatek 200 korun,“ uvedl manažer projektu Pavel Stara. „Pro návštěvníky je vstup na stanoviště možný také s oficiálně uznávanými a samozřejmě platnými testy a potvrzeními. Potvrzení je možné získat u nás, ale kvůli frontám doporučujeme přijít už s doklady v ruce či mobilu.“  Po celé léto možné nechat se otestovat neinvazivní metodou PCR ze slin na obvyklých zdravotnických zařízeních ve městech a také u nádraží, je však nutné počítat s tím, že vyhodnocení vzorku může trvat až 48 hodin.

Kompletní verze Návštěvního řádu, který je závazný pro všechny účastníky, najdete na www.sportovnipark.cz.

Akce ve Sportovním parku Pardubice 2021

7.8. Zažij město (den Služeb města Pardubic), park Na Špici

7.8. III. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou, dostihové závodiště

7.8. – 13.8. Pardubická juniorka, tenisové mistrovství ČR, LTc kurty pod zámkem

8.8. Gladiátor Race Pardubice, překážkový běh, park Na Špici

8.8. Autogramiáda plavce Jana Čejky

10.8. Den s Městskou policií Pardubice, ukázka výcviku služebních psů a koní, park Na Špici

11.8. Foxconn Run, charitativní běh pro běžce všech kategorií, park Na Špici

14.8. Friends Fest, multižánrový festival plný Ameriky, dostihové závodiště

14.8. Barvám neutečeš, běh s hromadným startem barevnými zónami, park Na Špici

15.8. Cooloběžka CUP, koloběžkový závod pro dobrou věc, park Na Špici

Těšíme se na vás ve Sportovním parku Pardubice!