Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Sportovní park Pardubice znovu rozhýbe celé město!

10.8.2018

Devět dnů plných sportu – to je Sportovní park Pardubice 2018, který se bude konat od 11. do 19. srpna v oblíbeném parku Na Špici. Cílem srpnové akce je ukázat především dětem, že sport je skvělý způsob trávení volného času. Park Na Špici, jeho okolí i nedaleký zámek se promění v jedno velké sportoviště a na stálých i variabilních sportovištích se představí na šedesát pardubických sportovních klubů prezentujících nejrůznější druhy sportů. Děti, kterým je park převážně určen, tak samy zjistí, jaký sport je jim šitý na míru. Dospělí pak dostanou možnost vyzkoušet si aktivity, které mají v hledáčku, ale dosud neměli možnost si je „osahat“ blíže. 

Zahajovací koncert už v pátek!

Celá akce začne zahajovacím koncertem pro rodiny s dětmi. Konat se bude ve FANzóně v parku Na Špici v pátek 10. srpna od 18 hodin a těšit se můžete na pořádnou porci zábavy od kapel Mlask a Pískomil se vrací. Vstup zdarma! 

Více než 10 tisíc hracích karet má svého majitele!

S radostí oznamujeme, že hrací karty do sportovního parku se šíří po Pardubicích a okolí jako lavina! Pořadatelé rozvezli do městských základních a mateřských škol více než 5 500 karet za zvýhodněnou cenu, pro dalších 5 000 kusů si přijeli majitelé pardubických firem. Hrací karty slouží k aktivnímu zapojení do sportovních disciplín v parku a nabízejí současně celou řadu výhod od partnerů projektu. Díky hrací kartě mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín – za zdolání 12 sportovních disciplín obdrží diplom se svým jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. 

Karty jsou v prodeji za 80 korun v infocentru pod Zelenou branou a v prodejnách Intersport v Pardubicích a Hradci Králové. K dostání budou také přímo na místě v infopointu při vstupu do parku Na Špici. 

Kromě aktivního vyzkoušení všech sportovních disciplín v rámci parku můžete s hrací kartou získat levnější vstupné na doprovodné akce, výhodněji se zaregistrovat na běhy Gladiátor City Run či Barvám neutečeš nebo získat slevu na nákup u našich partnerů. S kartou můžete zdarma také na pardubické závodiště 18. srpna, kdy se zde poběží 3. kvalifikační dostih na Velkou pardubickou, nebo získáte slevu „1+1“ na vstup na festival plný Ameriky Friends Fest. S naší kartou získáte též 50% slevu na denní vstupenku na Memoriál Zbyňka Kusého.

Sportujeme od rána do večera

Stejně jako v loňském roce budeme s parkem vstávat a usínat – ranní rozcvičky začnou v 8:15 hodin a od 9:00 hodin se otevřou všechna sportoviště. Usínat s parkem budeme hned po uzavření stanovišť, tedy v 18:15 hodin.

Těšte se na kulturu!

Sportovní park bude také obohacen o řadu kulturních zážitků. První sportovní víkend nabídne kromě sportu také Friends Fest – festival plný Ameriky, druhý víkend pak Festival vůní, chutí a řemesel. Každý všední den se v parku představí známé i méně známé lokální kapely v rámci koncertů Happy Season. „V Olympijském parku Pardubice dostaly prostor regionální kapely v rámci Happy season stage. Zaslouží si svůj prostor pro prezentaci stejně jako sportovní kluby. Hudba tedy znovu dostane prostor každý všední den odpoledne ve FANzóně a těšte se na rozličný hudební repertoár z regionu,“ uvádí manažer akce Pavel Stara

Věda nesmí chybět!

Univerzita Pardubice opět obohatí program Sportovního parku speciálním populárně-naučným programem s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi všech fakult univerzity na stanovišti s názvem SCIENCE POINT. Na populárně-naučném zážitkovém stanovišti se budou střídat a návštěvníkům  věnovat vědci i sami vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Přiblíží jim svět moderní vědy hravou a zážitkovou formou, upozorní na zajímavosti kolem nás prostřednictvím zábavných a poučných demonstrací z nejrůznějších oborů – chemie, dopravy, elektrotechniky, zdravovědy, restaurování, ekonomie a robotiky. Přitažlivé pro návštěvníky budou i ukázky z oblasti snahy o ulehčení života hendikepovaným. Na univerzitním stanovišti budou mít návštěvníci možnost, kromě ukázek nejrůznějších jevů, vyzkoušet si znalostní kvízy z oblasti chemie, restaurování a zdravotnických oborů, poskládat si vědecké PUZZLE, vyzkoušet si speciální modely i pohybové aktivity. Do Sportovního parku se zapojuje i Univerzitní sportovní klub nabídkou bohatého sportovního programu.

Sportovní park pro všechny

I letos jsme v rámci Sportovního parku Pardubice připravili pro celou rodinu tradiční Veletrh sociálních služeb s podtitulem Žijeme v pestrém světě. Dne 15. 8. 2018 bude přímo v centru samotného parku Na Špici pro vás připravena nejen prezentace poskytovatelů sociálních služeb, ale i zajímavý doprovodný program. Těšit se můžete na zážitkové semináře, soutěže pro děti, naučíte se relaxační a antistresové techniky, seznámíte se se základy znakového jazyka a v tvořivých dílnách si můžete vyzkoušet vaši zručnost a vyrobit si drobné předměty. Je to zkrátka akce, na které byste neměli chybět.

Návštěvníci se v době konání sportovního parku mohou těšit na projížďku ulicemi města s názvem Pardubice na bruslích a na dva masové běhy: součástí letošního srpnového sportování bude Gladiator Race Run. Překážkové závody jsou fenoménem poslední doby a prezentace tohoto sportovního odvětví ve městě sportu, navíc přímo v jeho centru, se jednoduše nabízí. Kde jinde by se takový závod vyjímal než v krásné lokalitě kolem pardubického zámku s vodními plochami jako na dlani? Těšte se také na hromadný běh plný barev! V případě běhu Barvám neutečeš víc než kdy jindy platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si jej! Letošní běh zkrášlí barvy trikolory jako připomínka stoletého výročí vzniku Československa. Červená, modrá a bílá rozzáří Pardubice! 

V nabídce nechybí ani kvalifikační dostih na Velkou pardubickou na závodišti, autogramiády i exhibice… Zkrátka bude všechno! Sport, kultura, zábava! Věříme, že i letos přiláká Sportovní park Pardubice do našeho krásného města návštěvníky ze všech koutů regionu, především pak rodiny s dětmi. Naším hlavním cílem je strávit společně krásné srpnové dny a prohloubit v dětech zájem o sport.

Akce se koná za podpory institucionálních partnerů – města Pardubice a Pardubického kraje, generálních partnerů  – společností FOXCONN a Služby města Pardubic a mnoha dalších. Děkujeme. 

Více na www.sportovnipark.cz.