Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Autogramiáda Karolíny Erbanové

27.7.2018

Sportovní park se těší na vzácného hosta! Na svou autogramiádu přijede v sobotu 11. srpna česká olympionička, rychlobruslařka Karolína Erbanová! Přijďte do FAN zóny ve 14 hodin!

Karolína Erbanová je česká rychlobruslařka specializující se na sprinterské tratě. Je bronzovou medailistkou ze Zimních olympijských her 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu, dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa, mistryní Evropy, několikanásobnou juniorskou mistryní světa a držitelkou jednoho juniorského světového rekordu. V letech 2011 a 2012 byla v české novinářské anketě Sportovec roku oceněna jako Junior roku.

Karolína Erbanová pochází z Vrchlabí v Krkonoších, od čtyř let lyžovala ve skiareálu ve Špindlerově Mlýně a od 10 let hrála závodně s chlapci hokej za Vrchlabí. Rychlobruslení se začala věnovat v roce 2006, kdy ji její hokejový trenér doporučil jako mladou naději Petru Novákovi, mimo jiné trenérovi Martiny Sáblíkové. Z jeho Novis Teamu odešla v roce 2014 do holandského týmu Continu v Heerenveenu v Nizozemí. Tentýž rok podepsala první smlouvu o spolupráci s pardubickou firmou ERA, která ji od té doby podporuje.