Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Sportovat se bude devět dnů od rána do večera. Těšte se i na kulturu!

23.5.2018

Příprava devítidenní akce Sportovní park Pardubice je v plném proudu. Pořadatelé slibují osvědčenou „klasiku“ i řadu novinek. Sportovat se bude v parku Na Špici, na zámku, ale i na závodišti v den třetího kvalifikačního dostihu na Velkou pardubickou. Pojďme se na přípravy podívat z blízka!

Devět dnů plných sportu – to je Sportovní park Pardubice 2018, který se bude konat od 11. do 19. srpna v oblíbeném parku Na Špici na soutoku řek Labe a Chrudimky.  Na sportovištích na vodě a na souši se představí více než 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí. Zapojí se však i nedaleký zámek, kde se představí šermíři, šachisté i milovníci koní z jezdeckého klubu. „Zámek je do akce zapojen už druhým rokem a kromě sportovních stanovišť zde návštěvníci najdou klid a krásný výhled na zámeckých rondelech, harmonizující lekce jógy a také jedno překvapení jako připomínku 100. výročí založení naší republiky,“ přibližuje ředitel Východočeského muzea se sídlem na zámku Tomáš Libánek. 

Celá akce začne zahajovacím koncertem pro rodiny s dětmi. Konat se bude ve FANzóně v parku Na Špici v pátek 10. srpna od 18 hodin a těšit se můžete na pořádnou porci zábavy od kapel Mlask a Pískomil se vrací. Vstup je zdarma. „Následující den začínáme sportovat hned od rána! Stejně jako v loňském roce budeme s parkem vstávat a usínat – ranní rozcvičky začnou v 8:15 a od devíti hodin se otevřou všechna sportoviště. Usínat s parkem budeme hned po uzavření stanovišť, tedy v 18:15, aby se nám ti, kteří přijdou v odpoledních hodinách, nerozutekli a mohli si ještě aktivně zasportovat,“ uvádí koordinátor projektu Lukáš Diepold

Každý den bude kromě sportů připraven kulturní program. „V Olympijském parku Pardubice dostaly prostor regionální kapely v rámci Happy season stage. Zaslouží si svůj prostor pro prezentaci stejně jako sportovní kluby. Happy season tedy znovu dostane prostor každý všední den odpoledne ve FANzóně a těšte se rozličný hudební repertoár z regionu,“ uvádí manažer projektu Pavel Stara.