Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Park Na Špici se opět promění v jedno velké sportoviště

3.5.2018

Park Na Špici se i letos v srpnu promění v jedno velké sportoviště. Na devět dnů se oblíbený park v centru města znovu stane Sportovním parkem Pardubice, kde budou mít malí i dospělí od rána do večera možnost se protáhnout a vyzkoušet si všelijaké sporty – i takové, o nichž dosud jen slyšeli. Ti, kteří jednu z nejnavštěvovanějších akcí města chtějí navštívit i letos, si mohou už nyní v kalendáři poznačit termín 11. až 19. srpna. Sportovní program bude po oba víkendy doplněn o oblíbené festivaly, kulturní nabídka letos obohatí i všední dny.

„Před dvěma lety jsme vsadili na správnou kartu a jsem moc rád, že i letos můžeme oznámit, že Sportovní park Pardubice bude pokračovat. Navazujeme na loňský úspěšný sportovní park a srpnovou akci roku 2016, kdy město pořádalo Olympijský park Pardubice,“ uvedl primátor města Pardubic Martin Charvát. „Sportovní park Pardubice je úspěšný i z pohledu cestovního ruchu, do našeho města přijíždí velké procento návštěvníků z celých východních Čech i dalších, ještě vzdálenějších míst v republice. Stále více lidí tedy ví, jak krásným městem Pardubice jsou.“

Sportovní park je od letošního roku zařazen mezi Pardubické tahouny – oblíbené, unikátní akce s nadregionálním přesahem, které patří mezi „rodinné stříbro“ Pardubic. „Do další sezóny jde Sportovní park Pardubice jako Tahoun, shodla se na tom komise složená ze všech zastupitelských klubů. Návštěvnost přes sto tisíc lidí za devět dní, přes 65 procent návštěvníků mimopardubických z celé republiky, oživení soutoku Labe a Chrudimky, skvělá spolupráce se sportovními kluby, které pochopily, že je to pro ně nejlepší příležitost, jak se prezentovat, rostoucí zájem dětí o sport, jsou proto jasnými argumenty,“ uvedl náměstek primátora, v jehož gesci je mj. sport Jakub Rychtecký. Členství v „tahounech“ zajišťuje pořadateli tříletou garanci finanční podpory ze strany města a usnadňuje mu tak plánování s přesahem na více sezón. 

Sportovní park bude i letos koncipován podobně jako v minulém roce. Město si dokonce nechalo zaregistrovat ochrannou známku na značku Sportovní park Pardubice a jako nevhodnější řešení pro pořadatele shledalo poskytnutí licence k jejímu užívání a poskytnutí dotace realizátorovi projektu. Manažerem projektu tak zůstává i pro další období Pavel Stara se společností Deep vision – autorem systému hracích karet, který je dokonce po úspěšném fungování v Olympijském i sportovním parku v hledáčku několika sportovních agentur. Tento model spolupráce skrze poskytnutí licence je s úspěchem realizován také u akce Pardubické hudební jaro, kdy organizátorem akce je od roku 2012 Barocco sempre giovanne - město tak má jistotu, že projekt bude úspěšně pokračovat dále.

Do akce, která se bude konat v Parku Na Špici a na zámku, by se mělo opět zapojit několik desítek sportovních klubů z Pardubic a okolí. „Na stálých i variabilních stanovištích pak všechny zapojené kluby stejně jako v letech předchozích prostřídáme a nabídneme jim možnost se prezentovat a nalákat nadšené děti do svých řad. Podle mých informací se tato forma spolupráce – náboru osvědčila a vše by tedy mělo fungovat obdobně jako vloni,“ uvedl manažer projektu Pavel Stara

Hrací karta bude rovněž zachována a zajistí sportovcům vstup na sportoviště. Za splnění určitého počtu stanovišť budou sportovci odměněni diplomem, či dokonce medailí. „Oslovili jsme školy a školky zřizované městem a nabídli pro jejich žáky hrací karty za dotovanou cenu. Chceme tak opět umožnit všem pardubickým dětem jít si zasportovat za zvýhodněnou cenu 30 korun za jednu hrací kartu, aby si mohly osahat spoustu sportů a získat diplom s jejich jménem, nebo medaili,“ dodal Pavel Stara. Bližší informace poskytnou rodičům pracovníci jednotlivých školských zařízení, kteří by počet zájemců o karty měli znát počátkem června.

Město v rozpočtu počítá s dotací pro realizátora ve výši 1,2 milionu korun. „Nad rámec této částky i letos počítáme s vypsáním tematického grantu ve výši 500 tisíc korun na podporu sportovních klubů, tělovýchovných jednot a dalších subjektů, které se do projektu zapojí. Peníze by mohly pomoci uhradit náklady spojené s provozováním jejich stanoviště ve sportovním parku. Jako tradičně zároveň podpoříme pořadatele táborů z Programu podpory volného času při sportovním parku,“ objasnil náměstek Rychtecký. Další z institucionálních partnerů, bez něhož by se akce uskutečnit nemohla, je Pardubický kraj.

„Již od počátku myšlenky vytvořit v Pardubicích sportovní park se jako kraj hlásíme svým finančním dílem, který činí 500 tisíc korun. Již na konci olympijského parku, který byl prvním projektem, jsme hovořili o pokračování, které přichází letos již podruhé bez olympijské značky, což však rozhodně nesnižuje jeho kvalitu. Jsme přesvědčený, že i v letošním roce přiláká do Pardubic návštěvníky ze všech koutů našeho regionu, a to především rodin s dětmi. Doufám, že i díky sportovnímu parku vzroste mezi dětmi zájem o sport, ať už je to kterýkoliv,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Neopomenutelným partnerem je akciová společnost Služby města Pardubic, která je hlavním partnerem akce a obohatí program sportovního parku o víkendovou akci Zažij město. Druhým generálním partnerem akce je jako v loňském roce společnost FOXCONN.

Sportovní park bude obohacen o řadu kulturních zážitků. Park bude slavnostně otevřen zahajovacím koncertem pro celou rodinu, první festivalový víkend nabídne kromě sportu také festival plný Ameriky Friends fest, druhý víkend pak Festival vůní, chutí a řemesel. Každý všední den se v parku představí známé i neznámé lokální kapely v rámci koncertů Happy Season, které se konaly v Olympijském parku Pardubice v roce 2016. Návštěvníky čekají Pardubice na bruslích a dva masové běhy – Gladiátor City Run a Barvám neutečeš, v nabídce bude kvalifikační dostih na Velkou Pardubickou na závodišti, autogramiády a exhibice. Bližší informace k programu přineseme v další tiskové zprávě.