Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Sportovní park přitáhl na sto tisíc návštěvníků

21.8.2017

Začalo to páteční capoeirou na zámku, skončilo včerejším usínáním s parkem. Řeč je o Sportovním parku Pardubice a zpětně lze říci, že se jednalo o nejnavštěvovanější akci města v rámci letošního léta. Během devíti dnů do parku Na Špici zavítalo na sto tisíc návštěvníků, a to nejen z Pardubic, ale i z okolí.

„Skutečnost, že je o projekt opravdu zájem, jsme vnímali již během prodeje hracích karet do pardubických mateřských a základních škol. I tak nás celková návštěvnost mile překvapila, zájem o park neochaboval ani v pracovních dnech. Rád bych poděkoval celému projektovému týmu, dobrovolníkům a Kulturnímu centru Pardubice, že se nám tento projekt podařilo takto zvládnout. Park navíc zaplnily davy lidí nejen z Pardubic, více jak polovina lidí byla mimopardubická,“ hodnotí projekt jeho manažer Pavel Stara s tím, že detailní informace o tom, která stanoviště přilákala nejvíce lidí a ze kterých míst návštěvníci dorazili, budou známy až po zpracování dat z hracích karet. Dodává, že na jednom stanovišti se vystřídalo v průměru přibližně 800 dětí a dospělých za den.

Návštěvnost se odvíjela od počasí, rekordní byla sobota 19. srpna, kdy do parku proudily stovky rodin s dětmi, které si přišly zaběhat v rámci Foxconn runu. Vysokých čísel dosahoval i denní prodej karet během konání akce, za devět dní se prodalo zhruba pět tisíc kusů. „Prodej byl však zahájen již v polovině června, od té doby bylo vydáno přes čtrnáct tisíc hracích karet. Když uvážíte, kolik stojí jedna návštěva kina, tak jsme v předprodeji dětem z našich školek, škol, ale i seniorům nabídli skvělou zábavu za zvýhodněnou cenu 30 korun. Mám velkou radost ze zapojení a nadšení stovek dětí z příměstských táborů. Skvělou práci odvedly sportovní kluby. Jsem přesvědčený, že to na podzim stejně jako vloni pocítí v nárůstu členské základny. V rámci vypsaného tematického grantu mezi kluby rozdělíme okolo 500 tisíc korun, peníze budou moci použít například na nákup nového sportovního vybavení a pomůcek,“ podotýká náměstek pro sport a cestovní ruch Jakub Rychtecký.

Sportovní park Pardubice nabídl škálu aktivit k vyžití pro všechny – děti, rodiče i seniory. Na šestnácti stálých a sedmi variabilních stanovištích, jež byly rozmístěny nejen v parku Na Špici, ale také na zámku, u vody či na kurtech LTC, se vystřídalo přes šedesát sportovních klubů. Zejména děti pak „hrály“ o diplomy a medaile, se kterými se jako opravdoví vítězové mohli vyfotit na stupních vítězů.

Velkým zpestřením celého více jak týdenního programu byly autogramiády basketbalistů, hokejistů či návštěva zástupců Českého olympijského výboru, sportovního ředitele Martina Doktora a předsedy Jiřího Kejvala. Akci si po své loňské návštěvě nenechal ujít ani bronzový olympionik Jiří Prskavec. Tečkou za celým sportovním parkem pak byl nedělní Foxconn orientační běh, který se konal na pardubickém zámku.

Navázat na úspěch Olympijského parku Pardubice 2016 se tak organizátorům podařilo. „Znovu se potvrdilo, že Pardubice jsou městem sportu a sportovců. Hlasy mnohých pochybovačů tvrdily, že o ‚neolympijský‘ park nebude zájem, že akce nebude efektivní. Jsem rád, že se potvrdil opak. Nadšení malých i velkých návštěvníků parku je toho důkazem. A úspěch potvrzuje i číselný údaj návštěvnosti,“ řekl k letošnímu sportovnímu parku primátor Martin Charvát.