Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Víkend v parku čítá tisíce návštěvníků

15.8.2017

Rozjezd Sportovního parku Pardubice nezklamal. Naopak. O víkendu do parku Na Špici dorazily tisíce lidí, v sobotu se návštěvnost pohybovala kolem šesti tisíc, v neděli v parku proudilo přes deset tisíc návštěvníků. Důvod? Slunečné počasí, bohatá nabídka sportovních aktivit nebo i prodloužená otevírací doba.

Veřejnost si letos totiž může užívat delší otevírací dobu, oproti loňským 16:00 hodinám se stanoviště uzavírají až v 18:00 hodin. „Vzali jsme si k srdci připomínky z loňského roku a rozhodli jsme se otevírací dobu prodloužit. Víkendová čísla nám dokazují, že to byl správný krok vpřed, počet návštěvníků graduje zejména v odpoledních hodinách a zájemci sportují opravdu až do 18:00 hodin,“ potvrzuje manažer projektu Pavel Stara.

Veřejnost mohla o víkendu zavítat do parku anebo přímo do Ameriky, a to díky festivalu FriendsFest, který se uskutečnil na dostihovém závodišti. Živo bylo i na nádvoří pardubického zámku, kde se konal další ročník Festivalu chutí, vůní a řemesel. Vrcholem nedělního dne však byla návštěva sportovního ředitele Českého olympijského výboru Martina Doktora, který si park projel, nezapomněl pozdravit projektový tým a poděkovat všem členům za přípravu tohoto projektu.

Stejně nabitý však bude i ten víkend následující, patřit bude koním a III. kvalifikaci na Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, na kterou mají držitelé hracích karet vstup zdarma. Pro soutěživé pak máme přímo v parku připravený také turnaj. „Sobota bude plná doprovodných akcí. Od 9:00 hodin startuje na stanovišti H streetballový turnaj, ve 14:00 hodin by pak měli být připraveni všichni, jež se chtějí proběhnout v rámci Foxconn Runu, na který v neděli naváže Foxconn orientační běh,“ dodává Stara.

Výjimečná bude i středa, kdy si z parku můžete odnést také nějaký ten podpis. Od 16:00 hodin bude fan zóna patřit bronzovému olympionikovi Jiřímu Prskavci a od 17:00 hodin o pár metrů dál, na stanovišti H, pro změnu odstartuje autogramiáda pardubických hokejistů Ondřeje Kacetla a Martina Růžičky.

Program je do pátku zaměřen především na děti z příměstských táborů, což však neznamená, že ostatním rodičům a dětem by byla stanoviště nepřístupná. Sportovat zde tak mohou všichni až do neděle 20. srpna. Jaké sporty si můžete který den vyzkoušet a na jakém stanovišti, zjistíte v našem průvodci. Kouknout můžete i na naše videa a fotografie, které jsou dennodenně zveřejňovány na facebookovém profilu Sportovní park pardubice.