Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Sportovní park vypukne již tento pátek

9.8.2017

Pouhé dva dny nás dělí od největší sportovní akce města v rámci letošního léta. Již tento pátek bude na nádvoří pardubického zámku odstartován Sportovní park Pardubice, který volně navazuje na úspěšný loňský olympijský park. Během devíti dnů si jeho návštěvníci, zejména ti dětští, vyzkoušejí přes pět desítek sportů, v nabídce doprovodného programu pak je řada tematicky pestrých festivalů a akcí.

„Devět dní plných sportu společně odstartujeme v 18:30 hodin na nádvoří pardubického zámku, a to vystoupením capoeiry, na které navážou od 19:00 hodin koncert pardubické formace Plující a následně od 20:00 hodin vystoupení místní skupiny Sabrage,“ láká na zahájení této sportovní akce manažer projektu Pavel Stara.

Kromě pátečních vystoupení budou tento víkend součástí doprovodného programu například Festival vůní, chutí a řemesel či americký festival FriendsFest. A když bude počasí přát, nedělní večer mohou zájemci strávit projížďkou na bruslích. V rámci sportovního parku se totiž uskuteční letošní již třetí Pardubice na bruslích, peloton bruslařů vyjede ve 20:30 hodin z parkoviště u Tipsportareny.

Šestnáct stálých a několik variabilních stanovišť

Na minimálně 16 stálých a několika variabilních stanovištích umístěných na souši i na řece se vystřídá nejméně 60 sportovních klubů a oddílů z Pardubic a okolí. Jednotlivá stanoviště budou veřejnosti otevřena každý den od 9:00 hodin, už v 8:00 hodin však čeká na ty, kteří nebudou moci dospat, ranní rozcvička. Nejen děti si budou moci užívat sportovní aktivity až do 18:00 hodin, každý večer od 18:30 hodin pak bude připraveno další cvičení, a to v podobě programu Usínáme s parkem.

Návštěvníci Sportovního parku Pardubice budou mít navíc možnost dozvědět se vše o sociálních službách ve městě. „Ve středu 16. srpna se nádvoří pardubického zámku i jeho nejbližší okolí promění na Veletrh sociálních služeb. Připravena bude nejen prezentace poskytovatelů sociálních služeb, ale i zajímavý sportovně kulturní program. Chybět nebudou soutěže pro děti, zážitkové semináře, hudební a taneční programy, zájemci si budou moci vyzkoušet jízdu na dvoukole, handbike či překážkovou dráhu. Tradičního moderátora Filipa Novotného letos doplní muž roku 2009 Martin Zach, který se dokázal poprat s nepřízní osudu v podobě úrazu a dnes je velmi úspěšným hendikepovaným sportovcem i moderátorem,“ podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký zodpovědný za sport.

Sportovních aktivit bude celá řada, kulturních akcí také. Pořadatelé však mají připravenou také jednu třešničku na dortu v podobě návštěvy bronzového olympionika Jiřího Prskavce. Vodní slalomář zavítal do Pardubic již vloni v rámci Olympijského parku Pardubice 2016 a ani letos si tuto návštěvu nenechá ujít. Na své fanoušky bude v parku Na Špici čekat ve středu 16. srpna v 16:00 hodin. Následující víkend, 18. a 19. srpna, program parku pro změnu doplní folkový festival Pernštejnská fortuna či III. kvalifikace na Velkou pardubickou, na kterou budou mít držitelé hracích karet vstup zdarma.

Zaregistrujte svou hrací kartu

Zájemci svou hrací kartu seženou za 80 korun v Turistickém informačním centru Pardubice u Zelené brány, během konání akce (12.–20.8.) také na infopointu v parku Na Špici. Aktivní senioři starší 65 let si mohou kartu zakoupit za zvýhodněnou cenu 30 korun, stačí předložit doklad totožnosti s informací o roku narození. Držitelé hrací karty, která je navíc časově neomezená, budou sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín, za zdolání dvanácti sportovních stanovišť získají diplom, za zvládnutých šestnáct stanovišť dřevěnou medaili. Pokud svou kartu navíc zaregistrují na webu www.hracikarta.cz, usnadní organizátorům výdej diplomů a zároveň jim umožní mít přehled o tom, které sporty táhnou nejvíce.

Olympijský park Pardubice 2016 byl velkolepou událostí, která bavila nejen obyvatele Pardubic, proto se město rozhodlo s touto myšlenkou pracovat i letos. „Rádi bychom zachovali kontinuitu úspěšného projektu, jakým byl Olympijský park Pardubice 2016, i v letech neolympijských, proto jsme se rozhodli uspořádat ve spolupráci se sportovními oddíly Sportovní park Pardubice. Rozsahem bude menší než park olympijský, ale zcela jistě bude stejně atraktivní,“ doplňuje primátor města Pardubic Martin Charvát.