Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Park Na Špici v srpnu ožije již sedmý rok po sobě

10.6.2022

Jedna z nejnavštěvovanějších pardubických letních akcí se blíží, Sportovní park Pardubice 2022 rozhýbe soutok Labe a Chrudimky a přilehlý park Na Špici v termínu 6. až 14. srpna! Tradičně druhý týden v srpnu se v jednom z nejkrásnějších parků města sportuje už šestým rokem po sobě, s Olympijským parkem a velkolepým sportovním výkopem v roce 2016 rokem sedmým, a pořadatelé opět plánují oživení celé plochy parku sportem a po dvou covidových letech opět také kulturou. 

„Tuto, již tradiční, akci mám moc rád já i moje rodina a každoročně se aktivně zapojujeme stejně jako další stovky rodin. Od sportovních klubů máme zpětnou vazbu, že právě prezentace na sportovním parku jim přivádí nové sportovce, což je velmi potěšující. Každý rok také spolu s projektovým týmem přemýšlíme, jak akci ještě o něco vylepšit. Letos jsme se dohodli na ozvučení celého areálu, aby byli slyšet moderátoři, kteří lákají na zajímavý program a zlepší tak atmosféru akce,“ uvedl primátor města Pardubic Martin Charvát.

Co se tedy letos chystá? „Na obou pardubických řekách i v parku se opět představí více než 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí, kluby se budou po třech dnech střídat na pětadvaceti stálých a variabilních stanovištích, takže sportu si užijeme i letos dosyta. Jsem moc rád, že tradičním partnerem akce je také Univerzita Pardubice, na jejichž stanovišti návštěvníky čeká oblíbená exkurze do světa vědy,“ láká manažer projektu Pavel Stara. „Připravujeme tradiční sportovní program s řadou exhibic, ale jsem rád, že se po odmlce opět dočkáme kultury v podobě koncertů. Novinkou letošního ročníku jsou taneční workshopy, divadélko pro děti a premiéru bude mít v rámci naší akce také běh přes řeku Labe,“ doplňuje Pavla Staru druhý z manažerů Sportovního parku Pardubice Petr Mazánek.

Také letos akci odstartujeme dnem se Službami města Pardubic s názvem Zažij město, a to v sobotu 6. srpna. Hned v neděli nás čeká první ze tří hromadných běhů Gladiátor race run. Druhý hromadný běh patří našemu generálnímu partnerovi, společnosti Foxconn Česká republika, koná se ve středu 10. srpna a má tradičně charitativní podtext. „Sportovní park nás prostě baví a Foxconn Run je jeho nedílnou součástí. Opět se poběží zejména pro dobrý pocit, a proto výtěžek ze startovného poputuje na vybraný charitativní projekt nebo pro konkrétní rodinu,“ uvedl Pavel Kožený, PR manažer společnosti Foxconn Česká republika. Druhou sobotu 13. srpna se koná oblíbený běh barevnými zónami Barvám neutečeš, měří pět kilometrů a barevná nálož baví děti i dospělé.

Den s hasiči, ukázky výcviku služebních psů a koní městských strážníků, večerní Pardubice na bruslích, ale také běh přes plovoucí most přes řeku Labe s Ebránou, takový je výčet sportovních akcí v rámci klasického sportovního programu. „Na pátek 12. srpna jsme připravili překvapení na Labi, atraktivní novinku pro sportovce i diváky, a to běh suchou nohou přes řeku Labe. Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, která bude sestavena z plovoucích panelů, v co nejlepším čase. Startovat se bude ze břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici. Do konce června vyjdeme na našem Facebooku s událostí s možností online registrace všech závodníků. Samozřejmě počítáme i s možností registrace i na místě v den konání,“ popisuje novinku Matěj Drajer z pořadatelského týmu a dodává, že každý účastník bude mít plovací vestu a přilbu a na bezpečnost budou dohlížet i zdravotníci a záchranářská loď.

I letos budeme sbírat body na hrací kartu - díky té mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín, za zdolání dvanácti sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí šestnácti disciplín medaili. 
Sportovní park patří do rodiny Pardubických tahounů a posiluje tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem, který každoročně ho navštíví desetitisíce lidí, navíc funguje i jako projekt, v rámci něhož sportovní kluby z města získávají nové členy. „Děti si mohou vyzkoušet sporty a objevit talent ve sportech, ke kterým by se třeba ani jinak nedostaly. Jsme jedním z mála měst v republice, kde neklesla z důvodu covidu členská základna v oddílech. Sportovní park je nejúspěšnější náborovou akcí, oddíly si při něm mohou praktickými ukázkami a kontaktem s dětmi a jejich rodiči navázat kontakt. Každý rok pro ně vymýšlejí něco nového. Pro kluby a tělovýchovné jednoty máme připravenou částku 600 tisíc korun k rozdělení například na pořízení sportovního vybavení a pomůcek. I letos podpoříme stovky dětí skrze příměstské tábory při Sportovním parku, hrací karty pro celé rodiny na školách a školkách jdou na dračku,“ uvedl náměstek pardubického primátora Jakub Rychtecký, který projektu v Pardubicích otevřel dveře a v olympijském roce 2016 poprvé rozhýbal Pardubice. Akce byla zařazena do nejvýznamnějších akcí města programu Pardubických tahounů. „Z dat z hracích karet víme, že více než 60 procent účastníků je mimopardubických, lidé tráví v Pardubicích i vícedenní pobyty právě kvůli Sportovnímu parku, má tedy pozitivní dopad pro podnikání a cestovní ruch v Pardubicích,“ doplňuje Rychtecký.

„Sportovní park v Pardubicích nabízí každoročně nejrůznější pohybová lákadla a je jen na návštěvnících, kterému dají přednost. Akce je skvělou pozvánkou pro děti, ale i jejich rodiče, aby si zasportovali, ale také při této příležitosti navštívili naše krajské město či jeho nejbližší okolí, které má rodinám jednoznačně co nabídnout. Sluší se též poděkovat všem, kteří se podílejí na přípravách a průběhu akce. Bez jejich maximálního úsilí a nasazení by nebylo možné uspořádat park, který každoročně kladně hodnotí také zástupci centrálních sportovních svazů a asociací,“ uzavřel hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Dejte si akci do kalendáře a zpestřete si srpen v Pardubicích v krásném parku u soutoku dvou řek! 

6. 8.    Zažij město (den Služeb města Pardubic), park Na Špici
6. 8.    III. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou, dostihové závodiště
6. 8. – 12. 8.    Pardubická juniorka, tenisové mistrovství ČR, LTC kurty pod zámkem
7. 8.    Gladiátor Race Pardubice, překážkový běh, park Na Špici
9. 8.    Den s Městskou policií Pardubice, ukázka výcviku služebních psů a koní, park Na Špici
10. 8.    Foxconn Run, charitativní běh pro běžce všech kategorií, park Na Špici
11. 8.    Hasičský den
12. 8.    Překvapení na soutoku aneb Suchou nohou přes Labe
12. 8.    Koncert tří kapel – 18:30 Kevin, 19:45 SafeExit, 21:00 Volant
12. 8. – 14. 8.    Basketbal: poslední přípravný turnaj před ME v Praze (ČR, Chorvatsko, Bulharsko)
13. 8.    Friends Fest, multižánrový festival plný Ameriky, dostihové závodiště
13. 8.    Barvám neutečeš, běh s hromadným startem barevnými zónami, park Na Špici
14. 8.    10:00     Pohádka perníková, šípková, červená     Týbrďo divadlo
14. 8.   11:00    Koncert kapely Kůzle

Soubor ke stažení

TZ SPP 2022 hlavní.pdf

Náhled souboru ke stažení