Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

V sobotu se opět rozjede devítidenní sportovní maraton

3.8.2022

Už tuto sobotu 6. srpna znovu opět ožije celý park Na Špici sportem a zábavou! Šestý ročník Sportovního parku Pardubice rozhýbe soutok Labe a Chrudimky, na stálých a variabilních stanovištích se představí šedesátka sportovních klubů a těšit se můžete také na kulturu pro děti i dospělé. Nechybí oblíbené hromadné běhy, rozcvičky, novinkou je taneční zóna a zábavný běh přes řeku Labe.

„Od tohoto týdne se náš tým postupně stěhuje na loděnici, kde budeme mít jako pořadatelé zázemí po celou dobu konání naší sportovní akce. Stavíme domečky, sportoviště, fanzónu i catering, abychom byli plně připraveni v sobotu vše úspěšně odstartovat,“ uvedl hlavní manažer projektu Pavel Stara. Letos plánujeme nové ozvučení a kvůli lepší orientaci v parku jsme zdejším cestám dali dočasná pojmenování. Najdete tu „ulici“ K Soutoku, K Lávce, ulici Jezerní, K Zahrádkám, Náplavku i náměstí Sportovního parku Pardubice,“ dodal Pavel Stara.

Cíl je jasný – rozhýbat děti a ukázat jim všechny možné sporty, aby se pravidelný pohyb stal nedílnou součástí jejich životů. I letos budou děti sbírat body na hrací kartu - díky té mohou malí (ale samozřejmě i velcí) sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín, za absolvování dvanácti sportovních disciplín obdrží diplom s jejich jménem a za zvládnutí šestnácti disciplín medaili. 

I letos akci odstartujeme dnem se Službami města Pardubic s názvem Zažij město, a to právě v sobotu 6. srpna. Hned v neděli nás čeká první ze tří hromadných běhů Gladiátor race run. Druhý hromadný běh patří našemu generálnímu partnerovi, společnosti Foxconn Česká republika, koná se ve středu 10. srpna a má tradičně charitativní podtext. „Jde o závod, při kterém nejde o čas, ale hlavně o zážitek a také chuť pomáhat druhým. V parku Na Špici jsou pro běžce připravené hned dvě tratě podle náročnosti – v délce 1 km a 6 km. Není tedy potřeba mít natrénováno, stačí chtít podpořit dobrou věc. Letos běžíme pro malou Alžbětku, která se narodila s mikrodelečním syndromem – závažnou genetickou vadou. Po několika těžkých operacích se Alžbětka nevzdává a s podporou rodičů bojuje dál. A my ji v tom chceme pomoci, proto všechny zveme k registraci na náš běh. Celý výtěžek ze startovného poputuje právě na Bětčinu léčbu,“ zve na akci za generálního partnera sportovního parku manažer komunikace společnosti Foxconn Česká republika Pavel Kožený. V sobotu 13. srpna se bude v rámci naší akce opět konat velmi oblíbený běh barevnými zónami Barvám neutečeš, měří šest kilometrů a barevná nálož baví děti i dospělé.

Den s hasiči, ukázky výcviku služebních psů a koní městských strážníků, večerní Pardubice na bruslích, ranní rozcvičky, street workoutové exhibice, dancepoint, ale také běh přes plovoucí most přes řeku Labe – naše letošní novinka! Na pátek 12. srpna jsme připravili překvapení na Labi, atraktivní novinku pro sportovce i diváky, a to běh Suchou nohou přes řeku Labe. Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, která bude sestavena z plovoucích panelů, v co nejlepším čase. Startovat se bude ze břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici. Každý účastník bude mít plovací vestu a přilbu a na bezpečnost budou dohlížet i zdravotníci a záchranářská loď. Registrace na tento zábavný běh je v plném proudu na webu.

Tradičním partnerem akce je město Pardubice a Pardubický kraj, generálním partnerem společnost Foxconn Česká republika, poděkování patří desítkám dalších stálých i nových partnerů, bez kterých by se jedna z nejoblíbenějších akcí ve městě konat nemohla. Zveme vás na prima sportovní dny plné zábavy, odpočinku na piknikové louce třeba s něčím dobrým z našeho občerstvení.

Připraveno máme 6000 medailí ve třech barevných provedeních a doufáme, že je znovu všechny rozdáme našim zapáleným sportovcům. Budeme tu pro vás na našich sportovištích denně od 9 do 18 hodin. Těšíme se na vás už tuto sobotu!

6. 8.       Zažij město (den Služeb města Pardubic), park Na Špici

6. 8.       III. kvalifikace na 131. Velkou pardubickou, závodiště (s hrací kartou vstup 1+1 zdarma)

6. 8. – 12. 8.    Pardubická juniorka, tenisové mistrovství ČR, LTC kurty pod zámkem

6.8. – 14.8.         Cvičení s H centrem na zámku / viz program

7. 8.       Gladiátor Race Pardubice, překážkový běh, park Na Špici

8.8. – 14.8.         Science point s Univerzitou Pardubice

9. 8.       Den s Městskou policií Pardubice, ukázka výcviku služebních psů a koní, park Na Špici

10. 8.     Foxconn Run, charitativní běh pro běžce všech kategorií, park Na Špici

11. 8.     Hasičský den

12.8.      8:30 Dobré ráno s Halynou Chernyahovich / rozcvičky

12.8. – 14.8.       EDERA CUP FIFA 22 / první ročník e-sport turnaje v SPP 2022

12. 8.     Překvapení na soutoku aneb Suchou nohou přes Labe s Ebránou

12. 8.     Koncert tří kapel – 18:30 Kevin, 19:45 themayrevolution, 21:00 Volant

12. 8. – 14. 8.    Basketbal: poslední přípravný turnaj před ME v Praze (ČR, Chorvatsko, Bulharsko)

13. 8.     Friends Fest, multižánrový festival plný Ameriky, dostihové závodiště

13. 8.     Barvám neutečeš, běh s hromadným startem barevnými zónami, park Na Špici

14. 8.     10:00     Pohádka perníková, šípková, červená / Týbrďo divadlo

14. 8.   11:00   Koncert kapely Kůzle