Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Sportovní park Pardubice 2022 lámal rekordy!

16.8.2022

Letošní Sportovní park Pardubice je za námi! A trhal rekordy! Vyprodané byly všechny hromadné běhy, pořadatelé museli narychlo nechat vytisknout další hrací karty, které mizely z pokladny pod rukama. A z kódů na hracích kartách je kromě jiného jasné, že do Pardubic na soutok opakovaně dorazila nejen velká spousta dětí z Pardubic a pardubického regionu, ale že u nás hned na několik dní zůstaly rodiny s dětmi z celé republiky!

„Příjemné počasí, povedené tradiční akce a úspěšné novinky, vytrvalí trenéři ze zapojených sportovních klubů a bezva návštěvníci, tak by se dal shrnout letošní Sportovní park Pardubice. K tomu vyprodané hrací karty a vydané medaile a diplomy. Zkrátka, s velkým povděkem můžeme i letos zopakovat, že naše srpnové sportování na soutoku bylo velmi úspěšné,“ uvedl manažer Sportovního parku Pardubice Pavel Stara. „Šestý ročník tradičně nabídl tři hromadné běhy, ale letos poprvé byly všechny tři vyprodané, ať už šlo o překážkový Gladiátor race, charitativní běh našeho generálního partnera Foxconn run nebo o běh barevnými zónami Barvám neutečeš, kterých se v součtu zúčastnilo kolem 3500 běžců. V polovině akce bylo také jasné, že musíme navýšit počet hracích karet – firmy pro své zaměstnance, školy a příměstské tábory si nakonec rozebraly na 14000 karet,“ dodal manažer Pavel Stara.

„Jsme rádi, že návštěvníky bavily i zařazené novinky jako bylo stanoviště dance point nebo běh Suchou nohou přes Labe, tedy běh napříč řekou dlouhý 60 metrů po plovoucích panelech. Spousta lidí dorazila také za opětovně zařazenou kulturou, takže v pátek večer se ve fanzóně tančilo díky koncertu tří pardubických kapel. A spousta dětí se zájmem sledovala také pohádku Týbrďo divadla, je tedy vidět, že propojení sportu a kultury v rámci našeho projektu dobře zafungovalo,“ hodnotí druhý z pořadatelů Petr Mazánek ze společnosti Deep vision. „Jsme rádi za letité i nové partnery, kterým děkujeme za podporu. Díky nim jsme se zlepšili z hlediska technologií a mohli zařadit více atrakcí. Těší nás také zájem regionálních a celorepublikových médií, děkujeme,“ doplnil Petr Mazánek.

Tak zase za rok – uvidíme se v termínu 5. – 13. srpna opět v parku Na Špici!