Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

Srpen v Pardubicích? Jedině ve sportovním!

8.6.2023

Sportovní park Pardubice 2023 rozhýbe soutok Labe a Chrudimky a přilehlý park Na Špici v termínu od 5. do 13. srpna. Tradičně druhý týden v srpnu se v jednom z nejkrásnějších parků města sportuje už sedmým rokem po sobě. Návštěvníci se mohou těšit na osvědčené zážitky i řadu novinek.

Co nás letos čeká? „Na obou pardubických řekách i v parku se opět představí na 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí. Zapojené sportovní kluby se budou po třech dnech střídat na čtyřiadvaceti stálých a variabilních stanovištích, takže sportu si užijeme i letos nadmíru. Organizátoři opět využijí celou plochu parku Na Špici včetně workoutového hřiště. Do naší akce se tradičně zapojí Univerzita Pardubice, zasloužený prostor tak dostane i věda. Sportovní program a exhibice doplní divadélko pro děti i taneční workshopy,“ uvedl pořadatel akce Pavel Stara. „Pořadatelé slibují řadu novinek a já osobně se velmi těším na řadu ukázek spolupráce složek Integrovaného záchranného systému, které dětem i dospělým názorně předvedou zásah u nehody a dokonce záchranu tonoucího. S dětmi si určitě také projdu všechna sportovní stanoviště a věřím, že se do parku budeme  druhý srpnový týden vracet opakovaně,“ dodal primátor města Pardubic Jan Nadrchal. 

V sobotu 5. srpna to rozjedeme se Službami města Pardubic v rámci akce Zažij město. Neděle 6. srpna bude patřit malým i velkým gladiátorům. Na úterý 8. srpna připravujeme velmi atraktivní Den se složkami Integrovaného záchranného systému a tuhle novinku si rozhodně zapište do kalendáře. Středeční dopoledne 9. srpna bude fotbalové, na stadionu Arnošta Košťála se uskuteční Edera cup - fotbalový turnaj pro děti z příměstských táborů o skvělé ceny. A ve středu odpoledne se bude konat druhý hromadný běh pod hlavičkou našeho generálního partnera, společnosti Foxconn Česká republika, který má tradičně charitativní podtext. „Jsme velmi hrdým generálním a dlouhodobým partnerem Sportovního parku. Užíváme si naši misi být dobrým sousedem, rádi podporujeme regiony, kde naše společnost působí. Opět se můžeme těšit na oblíbený Foxconn Run, tedy běh pro závodníky, ale i rodiny s dětmi,“ uvedl Pavel Kožený, manažer PR a komunikace společnosti Foxconn Česká republika a doplnil: „Věřím, že všichni na startu poběží hlavně pro dobrý pocit. Celý výtěžek ze startovného jako vždy poputuje na vybraný charitativní projekt nebo pro konkrétní rodinu.“

Čtvrtek 10.8. bude tradičním lákadlem, do parku dorazí služební psi a koně naší městské policie. „Městští strážníci opět ukáží, že jejich psi jsou skvělí parťáci, se kterými není radno si zahrávat, a jejich koně se čelem postaví k tomu, že se v případě zásahu v terénu nebojí hluku, dýmu ani rychlých pohybů. Rád bych pozval také na čtvrteční odpoledne, kdy budeme ve fanzóně závodit na veslařských trenažerech. Loni jsme do programu zařadili běh Suchou nohou přes Labe a tato akce nebude chybět ani letos, a to v pátek 11. srpna. Účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku, která bude sestavena z plovoucích panelů, v co nejlepším čase. Startovat se bude ze břehu od koupaliště na Cihelně směrem na molo nedaleko griloviště v parku Na Špici. Sobota bude hrát všemi barvami, čeká nás běh parkem s názvem Barvám neutečeš. Neděle bude lákat na divadélko pro děti a do finále půjdeme s Mixle v piksle,“ jmenuje manažer projektu Petr Mazánek. Sportovní park bude letos navíc doplněn o jízdy na paddleboardech v oranžové barvě v rámci Holandského roku, vyjížďku na bruslích ulicemi města, koňské dostihy a mnoho dalšího. 

Na sportování v parku Na Špici zve každoročně také další z partnerů akce, Pardubický kraj. „Myšlenku i aktivity sportovního parku v Pardubicích jako kraj podporujeme již od roku 2016, za tu dobu jsme přispěli téměř pěti miliony korun. Každoročně bývám přítomen i neoficiálně a vím, že tuto podporu si akce zaslouží. I letos je mezi prezentujícími naše Destinační společnost Východní Čechy, která ve spolupráci s pardubickým infocentrem pro děti i rodiče připraví jeden z doprovodných programů. Těšit se můžete na vědomostní kvízy a další zajímavé aktivity,“ sdělil Ladislav Valtr, radní Pardubického kraje. 

Sportovní park patří do rodiny Pardubických tahounů a posiluje tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem, který každoročně navštíví desetitisíce lidí. Dlouhodobě víme, že projekt má velký přínos pro naše sportovní kluby. „Sportovní park je velkým Tahounem pardubických akcí a jednoznačně zvyšuje návštěvnost Pardubic, což dokazují i data z hracích karet. Hlavní cíl vzbudit v dětech zájem o sport a zdravý pohyb, kdy si mohou vyzkoušet sporty a objevit talent ve sportech, ke kterým by se třeba ani jinak nedostaly, zůstává,“ uvedl náměstek pardubického primátora pro sport Jakub Rychtecký, který projektu v Pardubicích otevřel dveře, když v olympijském roce 2016 poprvé rozhýbal Pardubice. „Sportovní park je nejúspěšnější náborovou akcí, oddíly si při něm mohou praktickými ukázkami, ale hlavně aktivním zapojením dětí a jejich rodičů navázat kontakt. A pokaždé jiný, neotřelý. Pro kluby a tělovýchovné jednoty máme připravenou částku 600 tisíc korun k rozdělení například na pořízení sportovního vybavení a pomůcek pro trénink. Opětovně podpoříme stovky dětí skrze příměstské tábory při Sportovním parku a zvýhodněné hrací karty pro celé rodiny na školách,“ dodal náměstek Rychtecký, který se i letos chystá jako dobrovolník na jedno sportovní stanoviště. 

I letos budeme sbírat body na hrací kartu - díky té mohou malí i velcí sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín, za zdolání dvanácti sportovních disciplín obdrží diplom a za zvládnutí šestnácti disciplín medaili. Hrací karty jsou v předprodeji v Decathlonu, kompletní program najdete od poloviny června na www.sportovnipark.cz a na facebooku akce. 

Dejte si akci do kalendáře a zpestřete si srpen v Pardubicích v krásném parku u soutoku dvou řek!

Sportovní park Pardubice 2023

5. – 13. srpna, park Na Špici

5. 8.       Zažij město (den Služeb města Pardubic), park Na Špici
5. 8.       III. kvalifikace na 133. Velkou pardubickou, dostihové závodiště

5. 8.       Vyjížďka na paddleboardech v rámci oslav Holandského roku, Chrudimka
6. 8.       Gladiátor Race Pardubice, překážkový běh, park Na Špici

6. 8.       Pardubice na bruslích, vyjížďka ulicemi města
8. 8.       Den s IZS, ukázka záchranných akcí, park Na Špici

9. 8.       Edera cup, fotbalový turnaj pro příměstské tábory
9. 8.       Foxconn Run, charitativní běh pro běžce všech kategorií, park Na Špici
10. 8.     Den s Městskou policií Pardubice, ukázka výcviku služebních psů a koní, park Na Špici

10. 8.     Soutěž ve veslování na trenažérech, park Na Špici
11. 8.     Běh Suchou nohou přes Labe, park Na Špici
12. 8.     Friends Fest, multižánrový festival plný Ameriky, dostihové závodiště
12. 8.     Barvám neutečeš, běh s hromadným startem barevnými zónami, park Na Špici
13. 8.     Pohádka v podání Týbrďo divadla, park Na Špici

13. 8.   Jdeme do finále s Mixle v piksle, park Na Špici