Ve Sportovním parku Pardubice se na vás budeme v roce 2024 těšit od soboty 3. srpna až do neděle 11. srpna! :)

V srpnu se opět rozjede devítidenní sportovní maraton pro aktivní rodiny

14.6.2024

Osmý ročník Sportovního parku Pardubice rozhýbe soutok Labe a Chrudimky v termínu od 3. do 11. srpna. Na stálých a variabilních stanovištích se představí šedesátka sportovních klubů a těšit se můžete také na kulturu pro děti i dospělé. Nechybí oblíbené hromadné běhy, rozcvičky, taneční zóna a zábavný běh přes řeku Labe. Součástí naší akce budou nově Automatické mlýny, kde najdete hned několik stanovišť.

Novým partnerem akce jsou Automatické mlýny

Na pardubických řekách Labe a Chrudimce a v parku Na Špici se i letos představí na 60 sportovních klubů z Pardubic a okolí. „Zapojené kluby se budou po třech dnech střídat na stálých a variabilních stanovištích, takže sportu si užijeme i letos nadmíru. Do naší akce se tradičně zapojí Univerzita Pardubice, zasloužený prostor tak dostane i věda. A když jsme u té vědy, kromě „Špice“ se budeme vzdělávat i v Automatických mlýnech, které jsou naším novým partnerem, včetně vzdělávacího centra Sféra,“ uvedl manažer projektu Pavel Stara. Architekt a majitel veřejných prostor areálu Automatických mlýnů a budovy Sila Lukáš Smetana pak dodává: „Jsme velmi rádi, že se můžeme připojit k této významné akci a nabídnout návštěvníkům další možnosti vzdělávání a zábavy.“ Ve mlýnech najdeme řadu stanovišť - jedním z nich bude například stanoviště vzdělávacího centra Sféra. „Letošní ročník Sportovního parku bude i s ohledem na Olympijské hry v Paříži větší. Spojení s naším vzdělávacím centrem Sféra, kde chystáme pro účastníky parku kreativní a tvořivé ochutnávky, se nabízela. Pro držitele hracích karet a aktivní účastníky parku, máme připravenou desetiprocentní slevu na všechny kroužky pro děti a kurzy pro dospělé na školní rok 2024/2025,“ představil ve stručnosti zapojení Sféřanů 1. náměstek primátora a předseda spolku provozující Sféru Jakub Rychtecký. Ve mlýnech návštěvníci najdou také alchymistickou dílnu, kde budou mít možnost vyrábět parfémy. Připraví ji pro vás další z partnerů naší akce Východočeské muzeum - Zámek Pardubice.

Symbolika pěti kruhů v parku

Letošní rok je rokem olympijským – letní olympijské hry se tentokrát konají v Evropě, ve francouzském hlavním městě Paříži. „Náš projekt začal jako olympijský, letos bychom proto olympijskou myšlenku rádi připomněli a zavzpomínali na náš Olympijský park Pardubice 2016, kdy se konala olympiáda v brazilském Rio de Janeiru, a Pardubice zvedl doslova ze židle a vlastně položil stavební kamen Sportovnímu parku Pardubice,“ vzpomíná manažer projektu Pavel Stara. „V předvečer onoho dvacetidenního maratonu jsme uspořádali průvod městem a přišla snad půlka města. Letos zavzpomínáme rozhodně komorněji, ale s týmem jsme se opět rozhodli uspořádat zahajovací ceremoniál, a to i díky krásným prostorám Automatických mlýnu a vstřícnému přístupu. Městem se v pátek 2. srpna projdou naši dobrovolníci v týmových barvách a od šesté odpolední začne ve mlýnech zhruba jeden a půl hodinový program. Návštěvníky čekají skvělé sportovní exhibice i výborná muzika. Vy víte, že ten náš projekt je velká sportovní jízda všech chutí, už se těšíme a máme i jednu skvělou zprávu, která dodá další rozměr letošnímu ročníku“ pokračuje Pavel Stara.

Bonusem letos bude streamování olympijských přenosů na velkých obrazovkách. „Máme pro všechny, doufejme, skvělou zprávu, díky vstřícnosti Českého olympijského výboru a České televize se nám po dlouhých jednání podařilo získat sublicenci od společnosti Discovery a budeme moci vysílat přenosy z Paříže, respektive streamovat vysílání České televize, a tím fandit našim sportovcům v Paříží přímo v parku. Bližší parametry se dojednávají, ale už teď se těšíme na tu atmosféru,“ potěšil novinkou Pavel Stara.

 

Za podporu děkujeme našim partnerům

Myšlenka devítidenního sportování v parku Na Špici zůstává od samého začátku stejná. „Sportovní park je o především o klubech, které ukazují ten jejich sport v těch nejlepších barvách a zvou děti do svých řad za jeho dalším poznáváním. Je o plnění úkolů na stanovištích, medailích a diplomech. A hlavně o tom, aby děti našly zálibu v pohybu a užily si krásnou přírodu pardubického soutoku. I letos si děti z pardubických mateřských a základních škol mohly koupit až čtyři hrací karty za zvýhodněnou cenu, výhodné ceny platí i pro pořadatele příměstských táborů, které se u nás tradičně zabydlují v pracovních dnech naší akce,“ uvedl druhý z manažerů sportovního projektu Petr Mazánek. „Děkuji všem našim váženým partnerům za jejich neocenitelnou podporu. Díky nim můžeme připravit akci, která má přínos pro měst a přináší radost mnoha sportovním nadšencům. Jejich podpora nám opět umožní nabídnout kvalitní program a vytvořit nezapomenutelné zážitky pro všechny zúčastněné,“ poděkoval Petr Mazánek.

„Léto v Pardubicích by bez Sportovního parku nebylo kompletní. Sportovat a pobavit se k nám do města přijíždějí rodiny s dětmi z blízka i daleka, mnohdy jde o návštěvníky z nejzazších koutů republiky. Poloha našeho města v centru republiky je v tomto ohledu velkou výhodou. Od sportovních klubů máme zpětnou vazbu, že právě prezentace na sportovním parku jim přivádí nové sportovce, což je velmi potěšující. Jsem velmi potěšen, že díky zapojení areálu Automatických mlýnů do programu můžeme opět pozvednout atmosféru této akce,“ uvedl primátor města Pardubic Jan Nadrchal

Na sportování v parku Na Špici zve každoročně také další z partnerů akce, Pardubický kraj. „Sportovní park Pardubice si jednoznačně vybudoval pevné místo na mapě letních akcí v celém našem kraji. Není to tedy jen o krajském městě, ale návštěvníci se sjíždějí ze všech koutů našeho, ale také sousedního Královéhradeckého kraje. Prezentace široké škály sportů na jednom místě je vhodnou formou, jak přilákat děti ke sportu, který by za běžných okolností neměly možnost ani vyzkoušet. Velký dík patří celému organizačnímu týmu, ale také dobrovolníkům, kteří se o běžný chod parku starají,“ sdělil Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje.

„Sportovní park je prostě velká sportovní rodina. Moc si vážíme osmileté tradice spolupráce s kluby a tělovýchovnými jednotami, ale i všemi partnery, kdy se nám společně daří dostávat dětí ale i dospělé ke sportu, objevovat skryté a nové talenty, a probouzet zájem o pohyb v nejrůznějších formách. Ze zpětné vazby od klubů víme, že je to nejlepší náborová akce, těším se, s jakými nápady nás na stanovištích letos překvapí. Náklady na sportovní pomůcky a vybavení pro trénink rostou, pro sportovní kluby máme letos v rozpočtu připravenou o deset procent vyšší částku, tedy 660 tisíc korun. Opětovně podpoříme stovky dětí skrze příměstské tábory při Sportovním parku,“ informoval náměstek primátora a jeden ze zakladatelů sportovního parku Jakub Rychtecký, který se i letos chystá jako dobrovolník na jedno ze sportovních stanovišť.

 Sportovní i doprovodný program v jasných konturách

V sobotu 3. srpna to rozjedeme se Službami města Pardubic v rámci akce Zažij město. Neděle 4. srpna bude patřit malým i velkým gladiátorům. Na úterý 6. srpna zopakujeme Den se složkami Integrovaného záchranného systému. Ve středu odpoledne se bude konat další hromadný běh pod hlavičkou našeho generálního partnera celého Sportovního parku Pardubice, společnosti Foxconn Česká republika, který má tradičně charitativní podtext. „V rámci naší vize být nejen dobrým zaměstnavatelem, ale také dobrým sousedem rádi podporujeme regiony, kde naše společnost působí. Jsme proto velmi hrdí na to, že jsme dlouhodobým generálním partnerem Sportovního parku. I letos se těšíme na oblíbený Foxconn Run, což je běh pro závodníky, ale i rodiny s dětmi,“ uvedla Radka Svobodová, manažerka Compliance, PR a komunikace společnosti Foxconn Česká republika a doplnila: „Věřím, že všichni účastníci poběží hlavně pro dobrý pocit. Celý výtěžek ze startovného totiž jako vždy poputuje na podporu vybrané rodiny, která pečuje o dítě s hendikepem, což si zaslouží nejen obdiv, ale také pomoc.“ Čtvrtek 8. srpna bude tradičním lákadlem, do parku dorazí služební psi a koně naší městské policie. V programu nechybí běh Suchou nohou přes Labe, konat se bude v pátek 9. srpna a účastníci budou mít za úkol překonat 60 metrů dlouhou lávku z plovoucích panelů v co nejlepším čase. Sobota bude hrát všemi barvami v rámci běhu Barvám neutečeš. Neděle 11. srpna bude znovu lákat na divadélko pro děti a do finále půjdeme s Mixle v Piksle.

Sportovní park patří do Programu Pardubických tahounů, kde město garantuje pořadatelům na tři roky finanční a marketingovou podporu, kterou navýšilo o patnáct procent, a posiluje tak řady oblíbených, unikátních akcí s nadregionálním přesahem, který každoročně navštíví desetitisíce lidí. Jeho kompletní program najdete od poloviny července na www.sportovnipark.cz a na facebooku akce.

Ve výrobě je opět 6000 medailí ve třech barevných provedeních a doufáme, že je znovu všechny rozdáme našim zapáleným sportovcům. Dejte si akci do kalendáře a zpestřete si srpen v Pardubicích v krásném parku u soutoku dvou řek!

Sportovní park Pardubice 2024

3. – 11. srpna, park Na Špici

2. 8.     Průvod a zahajovací ceremoniál

3. 8.     Zažij město (den Služeb města Pardubic), park Na Špici

3.8. – 11.8.         Cvičení s H centrem ve mlýnech

4. 8.     Gladiátor Race Pardubice, překážkový běh, park Na Špici

5.8. – 11.8.     Science point s Univerzitou Pardubice

6. 8.     Den s IZS, ukázka záchranných akcí, park Na Špici

7. 8.     Foxconn Run, charitativní běh pro běžce všech kategorií, park Na Špici

8. 8.     Den s Městskou policií Pardubice, ukázka výcviku služebních psů a koní, park Na Špici

8. 8.     Soutěž ve veslování na trenažérech, park Na Špici

9. 8.     Suchou nohou přes Labe

10. 8.     Barvám neutečeš, běh s hromadným startem barevnými zónami, park Na Špici

11. 8.     Pohádka pro děti v podání Týbrďo divadla

11. 8.     Jdeme do finále s Mixle v Piksle

Benefity karty:

3. 8.     III. kvalifikace na 134. Velkou pardubickou, závodiště (s hrací kartou vstup 1+1 zdarma)

10. 8.   Friends Fest, multižánrový festival plný Ameriky, dostihové závodiště, (s hrací kartou vstup 1+1 zdarma)

Nadace Automatické mlýny: po předložení hrací karty 1 + 1 vstupenka zdarma na komentovanou prohlídku

Sféra: 10% procent sleva na všechny kroužky pro děti a kurzy pro dospělé na školní rok 2024/2025

Zámek Pardubice – Východočeské muzeum: akce 1 + 1 vstupenka na prohlídkový okruh Pernštejnská rezidence – nejstarší renesance v Čechách